DIY Thursday #12

Krásný čtvrteční večer! Dejte si předsevzetí. Ano, ještě teď - devět dní po Novém roce! A proč by ne? Být trochu kreativnější je totiž předsevzetí, které vás vrátí zpátky do dětství, kdy jste patlali z hlíny malé panáčky, dělali dlouhá háďátka z plastelíny a v malé kuchyňce si hráli na velké kuchaře. Panečku, já si teď vzpomněla, jak jsem ráno chodívala do družiny a na konci dlouhé chodby vařila kuře v plastové troubě. Ještě teď si vzpomínám, jak mě táta držel za ruku a já byla proti němu tak malá. Ach. Kde jsou ty časy?

Děti mají šťastný život. Řeší, jakou panenku učesat dřív, co obléct malému plastovému miminku nebo co postavit z lega. Hraní dělá lidi šťastnějšími. Vzpomeňte si na polštářovou bitvu, jak krásně vám bylo. I to je hraní. Zkuste se proto vrátit v čase nazpět a zase něco vyrábějte jako tehdy ve výtvarce. Bude vám dobře. Budete se usmívat. Život bude fajn. 

Přináším čtyři DIY tipy, které se mi moc zalíbily. A mám v plánu je udělat. Přidáte se?


1. Držák na mobil

Zůstane vám třeba krabice od špaget. Nebo od rýže. Nevyhazujte ji, ale místo toho si udělejte takové držátko, které přispěje k pořádku. Já totiž nemám ráda, když se můj mobil válí po zemi.  A tohle mi přijde jako ideální možnost, jak tomu zabránit bez nutnosti vytáhnout peněženku. (Možná tak na krásný barevný papír, který bude ladit k barvě stěně.)
Zdroj nápadu: How About Orange

A k tomu mě baví i toto -->

Comieco fai da te! - Spinotto from Aroproductions on Vimeo.

2. Veselé nálepky do diáře

Naprosto jednoduchá věc, kterou zvládne každý. Stačí mít tenký fix (já bych sáhla po tom na CD, drží dobře) a kulaté nálepky, které seženete v papírnictví.  Nakreslit nemusíte jen obličejíky, ale třeba knížku (říká: vrátit knihy do knihovny), žárovečku (říká: dnes je zkouška, ať ti to myslí), srdíčko (říká: dneska se vidíme, jupí) nebo třeba dort (říká: někdo má narozeniny, napiš mu).  Propusťte uzdu své fantazii.
zdroj nápadu: Sweet Tidings

3. Originální náramky

Na tyto náramky mám už pár měsíců koupeny všechny potřebné materiály. Už mi chybí jen bavlnka a začít. Začít bývá vlastně to nejtěžší. Když už se k tomu ale odhodláte, pocítíte příval energie a výsledkem bude originální věc, kterou neuvidíte na druzích!
zdroj nápadu: Lil Blue Boo
 

4. Obal na mobil

Já mám ráda takové all in one. Toto je jeden z nich. Nejen, že uchráníte mobil v bezpečí i teple (zima je i vašim smartphonům!), ale taky ho můžete použít jako kapsičku na kreditní kartu nebo složenou stokorunu. A nebo vzkaz od vašeho milého:)
zdroj nápadu: Poppytalk

9 komentářů

 1. To držátko na mobil mě uchvátilo :D i když já mobil mám raději na stole to je fakt. Náramky vypadají dobře... i já mám doma spousty korálků a družinu? Milovala jsem ji!

  OdpovědětVymazat
 2. Dva a tri sú moji favoriti, do štvorky sa mi nechce a jednotka je taká ohraná :D

  OdpovědětVymazat
 3. Haha, zrovna v pondělí jsem v papírnictví narazila na tyhle samolepky (markers) a hned jsem si říkala, že to bude ideální do nového diáře - protože kdybych si koupila prefabrikované smajlíky, nebude tam vše, co potřebuji. Úspěšně to už používám, vypadá to super a hezky si s tím vyhraju. Pobavilo mě, že to tu teď vidím ;) A ty náramky jdu určitě omrknout, delší dobu takové sháním, ale na žádné vhodné jsem zatím neměla štěstí..

  L.

  OdpovědětVymazat
 4. Náramky jsou skvělý, dnešek trávím v posteli takže určitě něco takovýho vyrobím, díky za tip :)

  OdpovědětVymazat
 5. To s tím mobilem je naprosto úžasné! Že mě to ještě nikdy nenapadlo.. tak jednoduché, tak praktické!! Vážně díky Silvi, je to pořádná vychytávka!
  A do mého nového diáře na rok 2013 bych vážně mohla zařadit i ty nálepky.. Další praktická věc se super designem! Díky za tipy Silvi :-)*

  OdpovědětVymazat
 6. Vybrala bych si jen cislo tri, to je docela hezky napad
  S.

  OdpovědětVymazat
 7. Jednotka je super :D Akurát pre mňa nepraktiická, pretože mobil musím mať pri sebe- mám nna ňom budík
  caramel-b.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 8. Ten první nápad se mi moc zalíbil, ale říkala jsem si že by mohl mobil spadnout. A našla jsem tenhle nápad ( http://www.makeit-loveit.com/2011/12/holder-for-charging-cell-phone-made-from-lotion-bottle.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:%20MakeItAndLoveIt%20(Make%20It%20and%20Love%20It) ) je sice asi trochu náročnější na výrobu ale taky recykluješ plus tvůj telefon určitě nespadne na zem. :)

  OdpovědětVymazat
 9. moc se mi to líbí a určitě vyzkouším :)

  http://fashionbynat.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat