DIY nápady - pastelový světPřeji vám krásný první srpen! Prázdniny se pro školáky přehouply do své půlky. Vzpomínám si, že jsem jako malá tohle datum neměla ráda. Většinou s ním následoval i můj rozpačitý pocit z toho, že jsem si prázdniny ještě nestačila dokonale užít.

Dnes to vidím jinak. Za své dětství i dospívání mám krásné vzpomínky na letní prázdniny a hýčkám si je. Asi nikdy nezapomenu na léta na chatě, kdy jsem se parádila, hrála volejbal (já a volejbal!) a měla ctitele, který byl žel bohu stejně stydlivý jako já, takže z toho nikdy nic nebylo. Cítím úsměv na tváři, kdykoliv si vzpomenu na to, jak jsme kolem sebe prošli a nenápadně (hlavně ne-ná-pad-ně!) jsme se na sebe podívali a občas, když byla taková ta typická venkovská zábava, kde přijede kapela, pije se pivo z kelímku a on ho pil, se na mě díval už zcela zpříma a usmíval se jako měsíček. K veškeré smůle já pivo nepila, takže to celé skončilo v rovině zcela platonické. Možná díky tomu mám na tohle období takové nezkažené vzpomínky a doufám, že i vy nějaký podobný střípek v sobě uchováváte a těšíte se z něj, když se vám vybaví v mysli.

Na dnešní článek jsem si připravila čtyři DIY nápady, které se mi líbí. Vlastně to možná ani nejsou zdaleka tak DIY nápady jako spíše inspirace. Ať je to tak či tak, ráda se s nimi podělím. Záměrně jsem vybírala jemné tóny, protože je mám v poslední době moc ráda. Něžné barvy, jemné barevné tóny fotografií - mohla bych nad tím strávit i týden. A kdybych si teď mohla zařídit místnost podle sebe, asi by byla něžná a bylo by v ní spoustu květin s pudrovým odstínem. Vím, že by mi tam bylo moc fajn.

❤  ❤  ❤

{Plechové dózy} se stanou něčím víc, když je nabarvíte. Nejlepší bude barva ve spreji, hezky se rozprostře po celém povrchu a nebude dělat šmouhy. A barevné ladění? Záleží na tom, do jakého interiéru se je chystáte zanést. Máte-li ho v jemných bílých podtónech, rozbijte ho něčím barevným. Co třeba udělat dvě dózy do bíla a jednu v kontrastní růžové, tyrkysové nebo žluté?

{Papírové tašky} si  můžete udělat naprosto podle svých představ. Stačí si koupit zajímavý balící papír, pevný bílý karton a ozdobné lepící pásky (krásné teď prodávájí na Papelote za 75Kč/kus!)

{Obyčejný papírový sáček} ostřihněte okrasnými nůžkami, nezapomeňte na hezkou cedulku a schovejte do něj třeba máslové sušenky nebo dobré bonbóny! Potěší to vaši drahou polovičku, ale i přátele!

{Jmenovky na dárky} nejsou jen doménou Vánoc. Jdete na párty a nechcete, aby se váš dárek ztratil mezi horou dalších? Právě proto slouží originální jmenovka, která navíc zlepší celkový dojem z dárku!


6 komentářů

 1. Pryč s neonkama,tyhle barvicky jsou mnohem lepší!:)

  OdpovědětVymazat
 2. Strašně roztomilé díky těmto barvičkám, díky za nápady, vyzkouším minimálně jmenovky! ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Milá Silvi,
  ta krásně modrá mi po ránu zvedla náladu a přesně se trefila do toho, co mne od probuzení leželo v hlavě: chce to změnu! A modrou jsem doma ještě nikdy -!NIKDY!- neměla, takže to bude výzva dát pryč všechnu tu červenou .-)
  Přeji hezký den a druhou půlku prázdnin.
  MartinaK

  OdpovědětVymazat
 4. Ahojky, jsou to velice úžasné inspirace!! :D Akorát nevim zda seženu ty okrasné nůžky, prosím tě nevíš existují různé motivy - tipy nůžek? děkujii

  OdpovědětVymazat
 5. Krásně napsané :) Z prázdnin jsem měla stejné pocity jako ty, ale dnes, rok před maturitou, je mi krásně a prázdniny si užívám plnými doušky :)

  OdpovědětVymazat