Vzdávám hold..


…své přihrádce s oblečením, které je TAK trpělivé! Které si možná už zoufá z nedostatku kontaktu s mými stehny nebo pozadím. Které je nešťastné a kdyby mohlo mluvit, řeklo by něco jako: „Tak už s tím něco dělej, protože já nechci být pořád skrčené. Už mě bolí  snad všechny záhyby, a tak bych se milerádo natáhlo.“

Taky máte oblečení, které čeká, až zhubnete? Které div nevoní neopotřebením, novotou? Já bych o tom mohla povídat! Svou sbírku čekatelů, jejichž látka možná jednou splyne s mou kůží, mám dokonce seřazenou podle toho, za jak dlouho se možná dočkají. Navrchu jsou ti, se kterými to vypadá nadějně. Pokud by všechno šlo podle plánu, dostanou již brzy svou jedinečnou šanci zazářit! Rozdíl mezi námi dvěma je zhruba pět centimetrů.  To je nic! Úplně vespod zase najdete kalhoty, které svou slávu zažily už před dávnými lety. To jsem ještě byla dítě a nikde se nic netřáslo. Ovšem jsou tak skvělé! A jak je známo, život je nevyzpytatelný, takže je dobré je mít v pohotovosti. Co kdyby se NÁ-HO-DOU svět zbláznil a přes noc by mi zmizel zadek?

Někdy na ty zoufalky smutně koukám, a pak svůj pohled věnuji druhé části skříně. Je to boj. Boj mezi oděvy, poslušně se houpajícími na věšácích a těmito komínky, na kterých se drží prach. Ta první skupina si často povídá, jaké to dneska zase bylo. S tou paní, která si je oblékla a jejich nohavice trochu potahala po chodníku. Nic moc příjemného, to by  vám řekli, ale být raději na odpis? „Ne děkuji, raději si semnou sedněte na chodník, hlavně, že jsem používaný!“ Naproti nim tu  stojí nejedny krásné rifle, nad kterými se tají dech. Pořizovací cena: 60,- v sekáči! Problém? Usekněte té paní tak deset centimetrů a bude vše oukej.

Jednou se ale dočkají. A pak ti, co se dnes z luxusních ramínek pohrdavě smějí a strouhají mrkvičku, sklapnou. V temné a tolik neoblíbené části skříně!

17 komentářů

 1. Tak pěkně píšeš Silvi:) a určitě ti současní ostrouhají! :D

  OdpovědětVymazat
 2. Musím říct, že jsem se od srdce zasmála. A ano, znám to! Pro mě je stejně nejhorší to, že když teď hubnu, je mi líto,m že zase ty věci mi budou malé a už přemýšlím, jak je zúžit, zabrat atd., abych je dál mohla nosit. Začarovaný kruh :-)

  OdpovědětVymazat
 3. drzim pesticky, aby se ti outsideri co nejdriv vymanili z kominku :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jste moc milé! děkuji, že jste si udělaly čas a navštívily můj blog!

  OdpovědětVymazat
 5. silvinko, budes mi vypravet pred spanim pohadky? prrooosiiimmm... miluju jak a o cem pises:) -a je to na ty fotce vazne tvoje skrin? jestli ano, adoruju te snad jeste vic;) -

  OdpovědětVymazat
 6. Mám tady jedny úžasné Diesly a jedny úžasné Pepe Jeans :) Ach jo

  btw - růžové "podsvícení" se trochu špatně čte "stydlín"

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji moc! Pohádky číst budu:)

  Terezko, růžové podsvícení kde - ty nadpisy?

  OdpovědětVymazat
 8. mám kalhoty do kterých tajně hubnu už několik let...ale jednou přijde jejích čas!

  OdpovědětVymazat
 9. czech foreigner - no to je jasné! Jednou se dočkají a ty s nimi uděláš článek, u kterého se zase všichni budeme klátit smíchy :)

  OdpovědětVymazat
 10. Kouzelné...už za tuhle omluvnou ódu se na tebe nemohou zlobit...Ty čekatelky a čekatelé ve tvém šatníku. A nemysli si - v každém nějaký takový smutní...v tom mém třeba prostě proto,že čekají na vhodného "parťáka". Jsou to Solitéři. Nehodí se jen tak ke každému...a já je vždy jen pohladím pohledem a slibuji - už brzy :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Kačabo, Solitéři jsou asi taky v každém šatníku - někde míň a někde víc. Ale neznám člověka, kdo by si nekoupil něco, Co sice je k uzoufání krásné, ale před šatníkem zjistí, že aby se to hodilo, musel by v tom chodit bez jiného dalšího oblečení:)

  OdpovědětVymazat
 12. to se tak fájně čte:D přiznávám se, i já mám ve skříni takové chuďátka...dokonce si na něj brousí menší členové rodiny zuby, ale já je nedám!!!:)

  OdpovědětVymazat
 13. Ahoj moc ráda chodím na tvůj blog jednou bych chtěla dosáhnout taky tak dokonalýho blogu :) si moc šikovná!Jinak s oblečením to mám úplně stejně až na to že mé oblečení už se pomalu přestává dělit na nositelné a čekající, ale všechno přechází do čekajících a z toho důvodu si dnes musím jít koupit nový rifle a od zítřka přestat jíst :-D

  OdpovědětVymazat
 14. já už mám na věci do kterých musím zhubnout vyhrazenou celou jednu skříň :D

  OdpovědětVymazat
 15. Holky moje, velké díky!!!

  Sac de Sabine - tak za to ti MOC děkuji, mám ráda, když mi někdo pochválí to moje psaní, ten můj sloh. Děkuji!

  OdpovědětVymazat