NÁVOD NA BLOG | Jak změnit pozadí blogu?Nebaví vás pozadí, které máte na blogu, a rádi byste ho změnili? Máte několik možností, jak na to. Úspěch je zaručen hlavně u těch blogů, které používají jednu z předdefinovaných blogger šablon.

1. Klikněte na možnost Šablona a zvolte možnost Personalizovat. Otevře se vám návrhář šablon.


2. Následně se překlikněte do části Pozadí. Právě ta vás bude nejvíce zajímat.
  V tuto chvíli máte 3 možnosti. A to konkrétně:
  • Vybrat si jiné navrhované téma
  • Vybrat obrázek na pozadí z nabídky
  • Nahrát vlastní obrázek na pozadí
  TIP: Pokud chcete jen jinou barvu pozadí, ale nechcete využít navrhované téma, překlikněte se do možnosti Pokročilé, zvolte možnost Pozadí a vyberte si barvu v části Vnější pozadí  3. Teď vám přiblížím jednotlivé možnosti:
  • V případě, že si vyberete navrhované téma, změní se vám celé barevné rozvržení blogu a barvy jednotlivých prvků budou ve stejném tónu.

  • V případě, že si vyberete z nabídky předdefinovaných pozadí, klikněte na barevný obdélník pod textem "Obrázek pozadí" a vyberete si z nabídky. Pozadí jsou rozčleněna podle zaměření, takže si můžete najít i to své.


  Vychytávka: Pokud si zvolíte pozadí z kategorie Průhledné, jeho barvu si pak můžete nastavit v části Pokročilé > Pozadí > Vnější pozadí.

  • Pokud si chcete nahrát vlastní obrázek, opět kliknete na barevný obdélník a zvolíte možnost Nahrát obrázek. Nahrát můžete například fotografii či pozadí stažené z internetu.


  Po nahrání fotografie či pozadí si můžete ještě vyhrát s nastavením Zarovnání – Mozaika a možností Posouvání na stránce. Sami se tím proklikejte, tím nejlépe zjistíte, co bude právě vašemu pozadí vyhovovat.  MŮJ TIP: Jak vybrat to správné pozadí? 

  Pozadí by na sebe nemělo strhávat pozornost. Mělo by jen hezky doplňovat celkový design blogu, spíše být jen takovým "přívěškem". Za sebe proto navrhuji jednoduché vzory. Myslím, že velmi dobře budou vypadat pozadí s proužky, puntíky či chevron vzorem v odstínu vašeho blogu.

  Na Googlu můžete hledat pod těmito výrazy 
  (a přidat můžete i třeba konkrétní barvu – například gold dotted background)
  • Striped background
  • Dotted backround
  • Chevron background

  Další pozadí na blog najdete i na internetu

  Pořád vám to nestačí? Na internetu existují další designy pozadí, které přímo pasují na blogger. Využít můžete například pozadí z:

  Další podobné zdroje pozadí jistě vygooglíte přes fráze free blog background.

  Jejich implementace pak funguje následovně. Zkopírujete si příslušný kód, který je u pozadí uvedený, a nahrajete ho na blog jako gadget. To znamená, že budete postupovat následovně Rozvržení > Přidat Gadget > HTML/JavaScript a kód vložíte do části Obsah.


  Jak je to se změnou pozadí u šablony stažené z internetu?

  Šablony stažené z internetu v drtivé většině nepodporují možnost úprav v Návrháři šablon. Všechny změny se dělají ručně v kódu šablony a ve většině případů je to opravdu individuální práce. Jestliže mohu radit, sáhněte po takové šabloně, která vám bude ve své původní podobě vyhovovat.

  25 komentářů

  1. ďakujem ti za tento článok! :) si skvelá

   OdpovědětVymazat
  2. krasnej clanek a mas to tu moc pekny !
   libi se mi tvuj design:)

   OdpovědětVymazat
  3. Děkuji, holky, že se Vám líbí návod. Moc mě to potěšilo a snad bude pro někoho užitečný:)

   OdpovědětVymazat
  4. Tak za tento návod opravdu děkuji, již nějakou dobu se chci pokusit o změnu pozadí, takže velké díky za tip a rady! :) uvidím, kdy si najdu čas...

   OdpovědětVymazat
  5. Ještě jednou Silvi, děkuju moc za pomoc a vstřícnost :)

   OdpovědětVymazat
  6. ahoj,) máš úúzasnej blog, takový rady a tipy na zlepšení mám strašně ráda. potřebuju radu. jestli nevíš jaktože mi to na mým blogu to pozadí blbne a nahoře ´je to kus bílý. no koukni a odpověz prosím^^

   OdpovědětVymazat
  7. Len - snad se podaří! Držím palce.
   Barbara - nemáš vůbec zač. Je-li to v mé moci, ráda pomohu.
   Priscilla - to jsem teď řešila!:) pošli mi prosím e-mail a domluvíme se jak na to. Je to otázka pár minut. A propos - moc pěkný blog! Budu sledovat:)

   Chtěla bych Vám všem poděkovat za komentáře a za čas, který jste si na těch pár slov udělaly. Ani nevíte, jak mě to hřeje.

   OdpovědětVymazat
  8. ó, v tolik štestí najednou sem ani nedoufala.Ddik
   tady ten mejl^^
   zampionovapolivka@centrum.cz

   OdpovědětVymazat
  9. děkuji^^si úžasná

   OdpovědětVymazat
  10. Moc,moc díky.Ukončila jsi mé trápení:-)teprva začínám a učím se učím.Pěkný večer Žaneta.

   OdpovědětVymazat
  11. Ahoj,mám problém.Mne sa to načíta,ale nie na celú stránku. Tam,kde záhlavie mi vyhodí biele.Ináč je na celej stránke,len tam nie. Pomôž mi prosím!

   OdpovědětVymazat
  12. Moc děkuji za návod, psala jsem ti už e-mail. Byla bych ráda, kdyby jsi se ozvala :)) Akorát, že to pozadí stránky nemám nahoře, tak nevím jak na to :(

   OdpovědětVymazat
  13. práve sa s týmto namáham, išla som pozrieť k tebe, či tu náhodou nemáš niečo napísané o pozadí... to všetko, čo tu je, to už viem. ale čo treba robiť, keď pozadie nesedí na šírkové usporiadanie môjho blogu? všetko je to na malé šírky, skúsila som 900 px a sedelo to, no ja mám väčší. kde a ako to potom, pls, upravím potom? nechcem liezť do HTML šablóny bez návodu. vopred ďakujem!

   OdpovědětVymazat
  14. Prosím tě strašně moc o pomoc!! Když to tak udělám a kouknu se na to jak blog vypadá, tak nahoře mám minulé pozadí a když sjedu dolů tzak je normální, to které jsem chtěla! Co s tím mam udělat aby se to ukazovalo po celé šířce? Prosím pomoz mi! :'(
   email- svet-jak-ho-vidime@seznam.cz

   OdpovědětVymazat
  15. Ahoj Silvi, moc prosím o pomoc!
   Podle Tvého návodu jsem si chtěla změnit pozadí, ale mám stejný problém, jako řešila v komentářích Priscilla.... Mám nahoře bílý kus a nevím co s ním :(
   Už jsem psala i e-mail...

   Poradíš mi, prosím?

   Děkuju moc!!!

   OdpovědětVymazat
  16. Ahojky, úplnou náhodou jsem našla tvůj blog. S blogspotem kolikrát fakt bojuji :-) jsem na něm krátce a učím se za pochodu. Změnila jsem si pozadí, ale jak psaly holky výše, pod úvodní fotkou mám bílý pruh. Moc prosím o radu co s tím. Moc děkuji - murkablog@gmail.com

   OdpovědětVymazat
  17. Já ať se s tim mořim jak chci dlouho, tak prostě nejsem schopna najít ani : Návrh --Prvky stránky ..apod.jak píšeš=/(

   OdpovědětVymazat
  18. Moc děkuju za super tip :) Stačí si vložit pozadí, trochu si s blogem pohrát a vše je hotovo :)

   OdpovědětVymazat
  19. no úžasné s tvými návody je blog mnohem kreativnější

   OdpovědětVymazat
  20. píšeš zkopírujte kód - ale kde ho vezmu? :(

   OdpovědětVymazat
  21. Ahoj Silvi, děkuji moc za skvělé rady. Mám také problém, který tu řešil i někde přede mnou. Nahoře mám kus původního pozadí a navíc ikonku webu. Můžeš mi prosím pomoci? Stahovala jsem ze shabbyblogs. Děkuji

   OdpovědětVymazat
  22. Díky moc za článek i za pomoc přes mail :)

   OdpovědětVymazat