Děkuji Vám!


Člověk je na začátku vždy pln plánů. Počátky nových semestrů jsou znamením poctivosti a nezdolné víry v sama sebe, v lepší zítřky. Že tentokrát už nebudeme místo přednášky chodit na latté. Nebo utíkat na vlak tak rychle, že se prupisky rozsypou až na dno kabelky. Začátky nových vztahů jsou obklopeny ideály, že chyby, které jsme dělali dříve, upadnou do zapomnění. Plníme bez mrknutí přání těm nádherným očím, které se na nás upřeně dívají. Samovolně, bez jakékoliv zmínky potíží. Nový rok je pro tyto plány typický. Píšeme do notýsků tajné sny, abychom je pokradmu na konci ledna zaškrtali do nevyluštitelné změti.

Když jsem začala psát tento blog, žádné takové představy jsem neměla. Stovkám sledovatelů bych asi neměla co nabídnout. K odívání nemám tak vřelý vztah, jako fashion bloggeři. Kosmetiku kupuju podle obalu, což zavání jistou nezkušeností. Lakovat nehty si umím asi jako vaše pětiletá sestra, která si teď někde potají zkouší máminy lodičky. A s focením to taky není na výstavní sítě a ochromení užasem. Takže v konečném důsledku - o čem psát, aby to nepřipomínalo deník usoužené holky? Tak jsem si řekla - nabídnu sebe. To co mám ráda. To co mě těší. To co mi přináší radost.

Jakoby to bylo včera. Rozpomínám si na to, kdy jsem si pokoutně v mysli říkala, že budu-li mít deset sledujících, pyšně ukážu svému muži, že mě lidé čtou! (Ještě teď mi znějí v uších jeho slova na to, že si pořídím nový blog. Zase?!)  Neměla jsem ambice dokazovat něco víc. Stát se slavnou. Stát se modlou. Musím se usmívat, když si to jen představím.  Chtěla jsem si jen vytvořit vlastní obýváček s pohodlným gaučem. S podtáckem, na kterém budou ručně malované hrnečky s tím nejlepším čajem. A čokoládové sušenky, které se budou rozplývat na jazyku a každý, kdo přijde na návštěvu, bude toužit po receptu. Místo televize by byl uprostřed velký stůl a na něm spoustu barevných papírů. Lepidel. Pastelek a fixů. Nápadů. A krásných fotek. Všichni přítomní by navzájem hodnotili, jak krásně vystřihli srdíčka a nalepovali by je na papírová přání svým nejbližším.

Jsem ráda, že je najednou v obýváčku plno. Že jsme společně vybrali záclony a nové polštářky. Že jste mi přinesli nové druhy sušenek a sypaný čaj. Že tvoříte tuto přátelskou atmosféru, díky níž se mohu položit na pohovku, kterou halí potah s obrovskými květy růží a říct si - máme se tu fakt prima!

A to tedy máme. Děkuji Vám za to!

14 komentářů

 1. Jsi nejlepší! :) V tvojem obýváčku je mi dobře. :)

  OdpovědětSmazat
 2. Nádherný! Přesně tak se u tebe cítím, takže se ti to opravdu daří! :)

  OdpovědětSmazat
 3. to je krásné! a pravda, máš to tu promyšlené,líbí!

  OdpovědětSmazat
 4. miluji tvůj blog! a ještě teď si vzpomínám jak jsem ti psala svůj první nesmělý e-mail a byla jsem bezradná! děkuji ti Silvi, protože tady vždy najdu hezké slovo a dobrý nápad!

  OdpovědětSmazat
 5. Jé, tenhle článek je tak krásně napsanej, až jsem skoro dojatá!!! Gratuluju a doufám, že ti blogování vydrží :)

  OdpovědětSmazat
 6. Jeeej aj my dakujeme tebe! :) za taketo clanky, ktore aspon mne vzdy velmi sprijemnia den .. :)

  OdpovědětSmazat
 7. Moc krásně napsáno! Máš to tu vážně milounké, což je strašně příjemné :)

  OdpovědětSmazat
 8. Krásně napsané. Pokračuj jen tak dál. Tvůj blog je jeden z nejhezčích a nejkvalitnějších, co znám ;-)

  OdpovědětSmazat
 9. Jste na mě tak hodní! Děkuji za to.
  A nabídněte si sušenku, jsou ještě teplé! :)

  OdpovědětSmazat
 10. A my děkujeme Tobě! Máš úžasný blog a já se sem moc ráda vracím!

  OdpovědětSmazat
 11. máš krásný osobitý blog :) nemluvě o nádherném designu a perfektních článcích :) jen tak dál, mě jako čtenářku máš jistojistě jistou :D moc se mi u tebe líbí :)

  OdpovědětSmazat
 12. Bez dovolení jsem si nalila čaj, snad se nebudeš zlobit. :) Jsi mým blogspotovým útočištěm před všemi těmi "fešn blogy".

  OdpovědětSmazat
 13. Na začátku čtení sem se lekla, že je to rozlučkový dopis, hrklo ve mě fest, brrr! Na něco takového ani nepomýšlej!
  Vzhledem k pokročilejší době sem přinesla červené víno a dobré sýry, ta sedačka je vážně nádherná a úžasně pohodlná, ráda se chvíli zdržím, věřím, že když mě skolí únava po dlouhém dni, mile mne přikryješ hřejivým plédem a ztišíš hudbu.
  Moc ráda k Tobě chodím, děkuju :o*
  Monča

  OdpovědětSmazat
 14. mne je u tebe nahodou moc dobre... :)

  OdpovědětSmazat