O štěstí a smutku


Subjektivně nemám moc důvodů, proč být šťastná. 

Nepovedená zkouška. Ta, o které jsem nepochybovala. Ta, kterou jsem podle sebe zvládla asi nejlépe ze všech zkoušek, které jsem v životě dělala. Nula bodů. Jakoby mě někdo polil studenou vodou.
Džíny, do kterých se mé boky poslušně vejdou, se trhají. Oboje. Ještě chvilka a budu asi chodit nahá. A na ty čtvery, které se příliš neshodly s mými stehny, se můžu s omrzlýma nohama jen tak koukat.
Milion úkolů, které čekají v koutě na svou první a druhou a stopatnáctou příležitost.
Velká šance, že titul se opozdí o rok. Zcela beze srandy. Zcela vážně.
Subjektivně to stojí za prd. 

Objektivně si nemám na co stěžovat.
Jsem zdravá.
Mám rodinu.
Mám muže, ve kterého jsem ani nedoufala.
Mám lásku. Mám štěstí.
Mám to, co nemají miliony lidí na zemi. Co jíst. Co pít. Kde spát a žít.

Mohu si zajít koupit láhev s Coca-colou, když na to přijde.
Mohu si umýt ruce třeba patnáctkrát denně, když na to přijde.
Mohu chodit do školy a vzdělávat se. S tužkou i sešity v ruce.

Ne, nemám důvod být nešťastná. 
Jsem šťastná. 
To je moje cesta.

14 komentářů

 1. krásný Silvi! fakt...a objektivně se s tím zcela ztotožňuji, mám podobný příběh (o škole, džínách i jiných věcech :)

  OdpovědětVymazat
 2. nádherný =),kdyby takhle uvažovala většina...=)

  OdpovědětVymazat
 3. <3 všechno bude lepší, slibuju.

  OdpovědětVymazat
 4. Mooooja, hlavu hore a zabojuj! Ten titul skús stihnúť na čas, aspoň pre to všetko urob. A ak to nevyjde, svet sa nerúti.. nebudeš prvá ani posledná, ktorá si štúdium predĺži. Budem ti držať palčeky, zvládneš to!

  OdpovědětVymazat
 5. A pokud jde o studium, taky jsem prodlužovala a vůbec to ničemu nevadilo. Jednou za to můžeš být ráda. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Silvinko, to jsou prkotiny, které nejsou tak důležité, jak si mnozí myslí. Ty opravdové důležitosti máš a moc dobře si to uvědomuješ, protože si moc chytrá holka. Opět krásný článek, já si tu chodím vždycky zlepšit náladu:)baletka

  OdpovědětVymazat
 7. Hlavu vzhůru, fakt! Jak říká moje psychiatr, vysoká škola není žádná sranda, ale na druhou stranu není žádná ostuda ani tragédie si ji o rok prodloužit,alespoň budeš mít o rok déle nárok na studentské slevy:) Člověk si vždycky nejda důvod proč být nešťastný ale někteří,ke kterým naštěstí patříš i Ty si najdou důvodu proč být šťastní. Jen tak dál a zpívej si to jako mantru! Já jsem se dřív trápila kvůli každé konzultaci ve škole a od té doby co jsem nemocná to všechno vidím nějak z jiného úhlu. Jak říká klasik, když nejde o život jde o h****.

  OdpovědětVymazat
 8. Moc děkuji za vaše komentáře, udělalo mi to nesmírnou radost.

  Pet, já nemám hlavu dole! První "odstavec" nebyl absolutně žádné stěžování nad tím, jak špatně se mám a jak se semnou život nemaže. To by mi přišlo příliš krátkozraké tvrdit to na základě těchto prkotin. Spíš to bylo takové konstatování, že kdyby člověk chtěl, mohl by se ponořit do depky kvůli každé blbosti, na které přitom svět nestojí. Dřív jsem se kvůli škole hodně natrápila, ale poslední dobou cítím takovou rovnováhu, nebo já nevím jak to říct. Našla jsem takový vnitřní klid a je to krásné. Nejde o nic. Příští rok mám našlápnuto dělat něco, co mě baví, co mě těší a už teď mám úsměv na rtech. Je to celkem velký krok, spoustu lidí si ťuká na čelo, proč proboha a tak..., holt když se někdo utrhne a nedělá věci tak, jak by se od něj očekávaly, tak se objeví určité reakce. Ale já vím, že to chci. A že na ničem jiném v tuto chvíli nezáleží.

  OdpovědětVymazat
 9. hezké:)škoda, že si to více lidí nedokáže uvědomit...

  OdpovědětVymazat
 10. Jsi skvělá! Ještěže jsem se sem dneska koukla. Zrovna dneska, kdy jsem si říkala, že nedělám nic podle svého vánočního plánu, kdy mám asi tak o 100 kg více a škola na mě jen z dálky marně volá...tohle jsou takové prkotiny, ale mě to dojde, až když to u někoho vidím napsané. :)Takže díky Ti a zpět k cukroví.:) A Ty hlavně pořád takhle piš a šiř kolem sebe to kouzlo, prosím.

  OdpovědětVymazat
 11. KOUZELNÁ !!!!! JSI :-) /óóóó...jak často mi jdou hlavou podobné myšlenkové pochody.../

  OdpovědětVymazat
 12. Ake krasne! Dakujem ze si to takto pekne napisala! Beriem si priklad z kazdeho slova.

  OdpovědětVymazat