NÁVOD NA BLOG | Jak upravit šířku blogu


Možná i vy bojujete, že šířka sloupců blogu není úplně podle vašich představ. Chtělo by to více prostoru, říkáte? Existuje poměrně jednoduché řešení, zvlášť pokud máte předdefinovanou šablonu, kterou blogspot nabízí.

Proč vůbec řešit šířku blogu?

 • Můžete do článku nahrávat fotografie ve vyšším rozlišení.
 • Text v širším sloupci se lépe čte, než v dlouhé nudli.
 • Blog zkrátka působí lepším dojmem.

Jak změnit šířku blogu u blogspot šablony?

1. Klikněte na možnost Motiv a zvolte možnost Přizpůsobit.

2. Následně se překlikněte do části Upravit šířky. Upravte šířku celého blogu a postranního panelu (či panelů, máte-li po obou stranách).


Pod tímto boxem se vám zobrazí náhled blogu a vy ihned vidíte, jak se šířka přizpůsobila novému nastavení.

3. Jakmile budete spokojeni, klikněte na možnost Použít na blog.

TIP č. 1: Jak velké fotografie mohu do článku vkládat?

To jsou snadné počty. Celý blog – postranní panel = šířka hlavního sloupce (toho, který slouží pro příspěvky). Pokud máte dva postranní panely, odečítáte je od šířky celého blogu oba. A je to - víte, v jakém maximálním rozměru můžete nahrávat své fotografie. I když za sebe doporučuju o kapku menší (např. o 10 – 20 px) a zarovnat na střed. Taky to tak dělám. :)

TIP č. 2: Jak mít jiné rozvržení blogu?

Chcete mít více sloupců. Nebo vám yystačí jeden, ale na opačné straně? Stačí se v Návrháři šablon překliknout do možnosti Rozvržení a tam si vybrat. Opět nezapomeňte změny uložit kliknutím na Použít na blog.

Jak změnit šířku blogu u šablony stažené z internetu?

Na toto neexistuje jednoznačný návod. A to proto, že každý tvůrce šablony si často části pro hlavní sloupec, postranní sloupec a celou šířku blogu pojmenovává trochu odlišně.

V zásadě je úplně nejlepší, abyste si už předem vybírali takovou šablonu, která vám bude svou šířkou sloupců vyhovovat. Ušetříte si tak hodně starostí, protože jednotlivé části šablony jsou většinou hodně provázané a změna na jednom místě často vynutí změnu i na dalších místech, aby blog vypadat stále hezky. A to už je možná zbytečně komplikované, nemyslíte?

Podívejte se na další návody na blog. Třeba se vám bude něco hodit! 

14 komentářů

 1. Převelice děkuji - hned jsem to vyzkoušela, funguje.:-) Stávám se registrovanou sledovatelkou Tvého skvělého blogu.

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem šťastná, že to funguje:) Děkuji za milý komentář!:)

  OdpovědětVymazat
 3. skvělý návod pro někoho jako jsem já (úplně levého)..hned to musím jít vyzkoušet, díky ti :)

  OdpovědětVymazat
 4. nemáš zač, Teri! :) ať se daří!

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Silvi, děkuju, že sem dáváš tyhle návody, je to super nápad a mně to vždycky moc pomůže (sama si totiž neudělám vůbec nic).
  Jelikož bych na blogu chtěla mít extra velké fotky, rozšířila jsem si blog podle tvého návodu přes html, což se podařilo. Bohužel mi to ale stále nenabízí možnost extra velkých fotek a mám je pořád pouze velké. Nevíš, čím by to mohlo být?

  Děkuju za odpověď a jen tak dál, mám tvůj blog moc ráda)

  OdpovědětVymazat
 6. Magdi, ráda pomůžu a těší mě, že Ti to pomáhá.
  Ke tvému problému - při psaní nového příspěvku, když vložíš fotku, klikni na ni a ukážou se Ti možnosti. (velikosti, pozice atd.) a klikni na "Extra velké" - mělo by to jít!

  Klikni tady pro náhled!

  OdpovědětVymazat
 7. Silvi, moc děkuji za tenhle blog, díky tobě jsem se konečně naučila dávat velké fotky. Jsem fakt pako:),šířku jsem už dlouho měla nastavenou, ale prostě jsem si nevšimla těch nápisků pod fotkou. Moc krásný a inspirativní blog,zdravím! Radka

  OdpovědětVymazat
 8. Mám problém. I přes to, že to tu máš tak dobře vysvětlené mi to nejde. Mám normální šablonu, se kterou jsem nic nedělala- normalní bloggerovskou. A i když si dám-upravit šířky a snažím se, nevyplním celou šířku blogu. Zbývá mi vlevo nevyplněný kus stránky a fotky mám kvůli tomu menší. Poradíš mi, prosím? Děkuji!

  OdpovědětVymazat
 9. chtěla bych se zeptat, jestli se dá nějak změnit ta přednastavená šířka fotografie pro rozlišení "extra velké", nebo jestli se to dá nějak nastavit podle sebe.. některé fotografie neupravuju a nechce se mi každou z nich extra zmenšovat na nějakých 700 abych mohla dát "původní velikost". jinak máš skvělej blog, ani nevím kolikrát mi už pomohl:)

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji, že si ráda hrajete, motivace pro hraní je kouzelná.
  Podíval jsem se, vyzkoušel jsem, hotovo.
  Velká radost a můžu si hrát.

  OdpovědětVymazat
 11. Nějak to nefunguje, asi je to opravdu zastaralé. Mohla bych poprosit o aktualizaci? Co nejdříve to podle Tvých možností půjde. Myslíš, že by jsi mě po aktualizaci mohla kontaktovat emailem roseblogger99@gmail.com ,předem Ti moc děkuji a Tvému blogu fandím. :) S láskou Rose :*

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj, mám problém. Mám pocit, že od tvých posledních změn se to na bloggeru zase trochu změnilo. Místo šablony mám Motiv a místo Personalizovat - Přizpůsobit. Ale to by takový problém nebyl, to se dá ještě odvodit. Horší je, že když se přepnu do Přizpůsobení, tak tam nemám možnost Upravit šířky (po obnovení stránky se to na vteřinu objeví, ale hned to zmizne). Nevíš, čím to může být? Popřípadě neznáš nějaký jiný způsob, jak změnit šířky blogu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Suzie, bohužel Blogger dělá změny často a není úplně v mých silách všechny návody neustále aktualizovat. Ale děkuju za připomínku, tady to lze rychle a jdu na to :)

   Co se týče tvého dotazu, problém je v tom, že ty máš staženou šablonu z internetu. Tu bohužel není možné tak moc přizpůsobit jako šablonu, kterou si vybereš přímo v nastavení bloggeru. Koukala jsem na tvůj blog, že tam nyní nemáš žádné články, takže nevím teď přesně, o jakou šířku ti konkrétně jde. O šířku celého blogu? O šířku příspěvku? Tak jako tak bych asi potřebovala odkaz na šablonu, kterou jsi stáhla, abych se mohla podívat na zdrojový kód. Případně alespoň název, zbytek už si dohledám.

   Přeji pěkný den!
   Silvi

   Vymazat